GUNNEX působí na českém trhu od roku 2000 a je významným dodavatelem spojovací a kontevní techniky, izolačních materiálu, odvodnění, doplňků k zateplování a systému doplňků k plochým a šikmým střechám. V roce 2004 jsme rozšířili naši působnost o pobočky na Slovensku, v Rumunsku a v nedávné minulosti také v Polsku, které je jedním z nejperspektivnějších trhů současnosti. Celkový obrat skupiny Gunnex v 2010 roku činil 22 milionů EUR a zaměstnávala 120 lidí.

Jako mezinárodní skupina využíváme naší silné pozice v nákupu a vývoji zboží a proto můžeme nabídnout i našim klientům velmi konkurenceschopné obchodní podmínky a řadu novinek.

Tento rok přicházíme na trh s projektem GUNNEX TECNICA, který již úspěšně běží v okolních zemích a který vnáší do prodeje spojovací a kontevní techniky více profesionalismu, lepší obslužnost, servis a technické zázemí prodeje. Náš posílený tým branžových specialistů pohybujících se na českém trhu od poloviny 90 let vám nově může nabídnout ozkoušené a léta vyvíjené výrobky zejména skandinávského výrobce Gunnebo, ale i systém vlastních doplňků Gunnex a dalšího kvalitního zboží jak od předních výobců z Evropy tak USA.

Výhradní zastoupení tradiční švédské značky Gunnebo na českém a slovenském trhu od roku 2000 je a bylo základním pilířem naší obchodní strategie. Spolu s dalšími doplňky z oblasti šikmých a plochých střech a opláštění nabízíme komplexní dodávky umožňující objednávání zboží od jednoho dodavatele v požadované kvalitě.

Historie GUNNEBO INDUSTRIES se začala psát již roku 1764, kdy v malém stejnojmenném městečku Gunnebo na východním pobřeží Švédska místní soudce Hans Hultman dostal povolení na provoz první švédské mechanické kovárny na uhlí. V počáteční fázi dodávala firma především hřebíky a řetězy pro výrobu lodí, ale v polovině XIX. století prošla reorganizací a z manufaktury se stal moderní výrobní závod na hřebíky a šrouby. Na začátku XX. století bylo Gunnebo jedním z největších dodavatelů a výrobců drátu, hřebíků, šroubů, řetězů, lan a oplocení v Evropě a jako jedno z prvních použilo technologi elktrického svařování řetězů.

Divize Gunnebo Fastening je dnes významným výrobcem upevňovací a spojovací techniky ve Skandinávii i Evropě a má své výrobní závody ve Švédsku, Norsku a Polsku, kde jsou vyráběny výrobky dle nejnovějších technologií, trendů a nejvyšších požadavků na kvalitu. Výrobky Gunnebo se vyznačují vysokou kvalitou splňující přísné skandinávské normy. Inovace a profesionální zpracování z nich dělá ceněné a žádané výrobky jak u profesionálů, tak u individuálních investorů.

V 1995 roku se akcie Gunebo Industries emitovaly na Stockholmské burze a začal nový dynamický rozvoj skupiny, která měla za strategický cíl pozici lídra v oblasti bezpečnostních produktů (sejfy, perimetrická ochrana majetku, alarmy, kontrola vstupu atd.). Tento rozvoj si vynutil v roce 2005 rozdělení skupiny na Gunnebo AB a Gunnebo Industries AB, která se koncentruje na 3 základních polích své působnosti, tedy výrobě spojovací a kotevní techniky, zavěšovací a zdvihací techniky a technickýc výrobků. Do této části skupiny patří firmy jako OFA (Finsko), Anja (Norsko), Tellefsdal (Norsko), Telesteps (Švédsko), Farrell O’brien (Irsko), Clark Trucks (Skotsko) i Christiania Spigerverk (Norsko).

Gunnebo Industries je certifikováno certifikáty ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N 18001:2004 i OHSAS 18001:1999.

Reference